УКРАЇНА

Рада створила новий законопроект про скасування декларування для громадських активістів

2 квітня, 2018 13:24
УКРАЇНА/Рада створила новий законопроект про скасування декларування для громадських активістів
Зберегти
Вигляд
Голова Верховної ради Андрій Парубій повідомив, що у парламенті є два нових законопроекти про скасування е-декларування для громадських активістів, які депутати можуть розглянути 3 квітня.

Голова Верховної ради Андрій Парубій повідомив, що у парламенті є два нових законопроекти про скасування е-декларування для громадських активістів, які депутати можуть розглянути 3 квітня.

Про це він сказав під час засідання погоджувальної ради, передає «Українська правда».

Він зазначив, що законопроекти, які були внесені на розгляд парламенту раніше, вже втратили свою актуальність. Тому апарат Верховної Ради напрацював новий документ, який складається з двох частин.

«Одна — це скасування е-декларування для громадських активістів і для іноземців, які входять у наглядові ради. І другий момент, не менш важливий — це декриміналізація осіб, які входять у цю категорію», — повідомив він.

Парубій зазначив, що у депутатів була попередня домовленість, щоб антикорупційний комітет зібрався у понеділок і розглянув цей законопроект. Якщо комітет розгляне його, то 3 квітня депутати зможуть внести це питання до порядку денного Ради.

Він також додав, що питання скасування е-декларування важливе, щоб «зняти внутрішню напругу» та зміцнити міжнародні партнерські контакти.

Раніше Державний департамент США закликав Україну скасувати е-декларації для громадських активістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

Нагадаємо, що НАЗК уточнило, хто з антикорупціонерів має подавати декларації.

Раніше в Адміністрації президента Петра Порошенка заявили, що Верховна Рада повинна скасувати обов’язок подання е-декларацій для представників громадських організацій.

Країни «Великої сімки» заявили, що вимоги електронного декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній необхідно скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

У березні 2018-го Київська школа економіки заявила про загрозу закриття через закон про декларування.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції».

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент  замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Пов`язані новини