Війна

Рада у першому читанні схвалила законопроект, який спрощує отримання громадянства для іноземців, що воювали на Донбасі

2 жовтня, 2018 15:03
Війна/Рада у першому читанні схвалила законопроект, який спрощує отримання громадянства для іноземців, що воювали на Донбасі
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект, який спрощує процедуру отримання громадянства для іноземців, які воювали на Донбасі.

Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект, який спрощує процедуру отримання громадянства для іноземців, які воювали на Донбасі.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

За проект закону №3433  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)» у першому читанні проголосували 252 народних депутатів.

Проект пропонує внести зміни до закону про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, щоб спростити процедуру отримання громадянства для осіб, які воювали на Донбасі.

Також він передбачає спрощену процедуру видачі дозволу на тимчасове проживання на період участі в бойових діях на захист територіальної цілісності України.

Зазначимо, зранку 2 жовтня перед будівлею Верховної Ради близько 200 представників політичних партій «Національний корпус», «Свобода» та організації «Національні дружини» влаштували мітинг з вимогою ухвалення законопроекту № 3433 про надання громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі. 

Раніше, 20 вересня, на акцію на акції протесту під Верховною Радою зібралися близько 400 учасників політичної партії «Національний корпус» та організації «Національні дружини» — вони вимагали захистити права іноземних добровольців, які воювали на Донбасі, та надати їм громадянство України. Учасники акції скандували «Паспорт добровольцям».

Того ж дня біля Адміністрації президента мітингувальники прикували себе наручниками до паркану із вимогою надати громадянство іноземцям, які воювали на Донбасі.

Представники «Нацкорпусу» намагалися прорвати кордон довкола парламенту. Між поліцією та протестувальниками сталися сутички.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Осло — Донбас: історія норвежця, якого вигнали з української армії

13 вересня прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням «вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів».

У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».

Як стверджують у Генпрокуратурі, екстрадований у РФ Тумгоєв зізнався, що воював у Сирії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій влаштували акцію під будівлею ГПУ у зв’язку з екстрадицією до Росії Тимура Тумгоева, який імовірно воював на Донбасі.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

Глава ГПУ заявив, що Європейський суд із прав людини відмовив адвокатам Тумгоєва у зупинці його екстрадиції ще у 2016 році. А також, що до завершення процедури екстрадиції Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило.

Натомість добровольці заявляють, що Тумгоєв воював на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «З військовими в окопах сидять та чергують»: що відомо про «неофіційні» добробати на Донбасі

Пов`язані новини