Країни-члени Ради Безпеки ООН не підтримали проведення засідання за тим порядком денним, який пропонувала Росія. Москва вимагала розглянути інцидент в Азовському морі та Керченській протоці як провокації з боку України.

Першою на засіданні виступила постійна представниця США при ООН Ніккі Гейлі. Вона від імені «єдиного фронту» Нідерландів, США, Польщі та Швеції виступила проти порядку денного Росії. США закликали всі країни голосувати проти пропозицій РФ.

Так, присутні на засіданні 7 країн виступили проти, чотири за, ще чотири утрималися.

Росія заявила, що цим голосуванням країни нібито «дискредитують Раду Безпеки ООН».

«Мізерний масштаб, шановні, мізерний. Ми шкодуємо у зв'язку з результатами голосування. Але ніхто не може завадити Росії ставити тут ті питання, які ми вважаємо важливими», — заявив постійний представник Росії в ООН та додав, що він не буде виступати на порядку денному, який ініціювала Україна.

Раніше спецкореспондентка при ООН Катерина Лісунова в ефірі Громадського сказала, що на засіданні Ради Безпеки ООН можуть не ухвалити вагомих рішень щодо агресії Росії в Азовському морі та Керченській протоці, адже РФ на Радбезі має право вето.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Пізніше російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових, за інформацією Росії - їх 24. Омбудсмен України заявила, що практично вони перебувають у статусі військовополонених.

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного стану через напад РФ на українські кораблі біля Керченської протоки. Воєнний стан Порошенко пропонував на 30 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Поділитись: