Нова генпрокурорка Ірина Венедіктова запевняє, що розпочата її попередником Русланом Рябошапкою реформа органів прокуратури буде «однозначно продовжена».

Про це вона сказала в інтерв’ю «Українській правді».

«Реформа буде однозначно продовжена. Я, будучи депутатом, голосувала за неї, і тому не бачу жодних підстав, чому б реформа мала зупинитись. Я не розумію, чому люди говорять, що реформа може закінчитися. Це абсолютно не так», — зазначила Венедіктова.

Водночас вона вважає, що доведеться ще зробити роботу над помилками, які допустили до неї. Венедіктова стверджує, що, зокрема через колишнього заступника генпрокурора Віктора Трепака, який був головою кадрової комісії під час переатестації, досі не звільнені близько сотні прокурорів. 

«5 березня була закінчена хвиля тестування обласних прокуратур. Кадрові комісії досі не закрили протоколи! А за цими протоколом я звільняю прокурорів, які не подавалась на атестацію або не пройшли тести. Трепак був головою кадрової комісії до 30 березня. З 5 до 30 березня можна вже було закрити всі протоколи й дати мені списки на звільнення», — каже Венедіктова. 

Окрім того, за її словами, деякі депутати підіймають питання створення апеляційних комісій, оскільки вважають, що з прокуратури необґрунтовано пішли професіонали. 

«Але реалізувати ідею депутатів щодо апеляційних комісій неможливо. Тому що таку комісію можна створювати лише щодо працюючих в системі прокурорів. А ті прокурори уже були звільнені. Ми не можемо створювати для них комісії, адже вони у нас уже не працюють», — каже Вонедіктова.

І хоч механізму оскарження рішення комісії немає, генпрокурорка стверджує, що через розмитість критеріїв та відсутність прописаних стандартів, якими керуються комісії під час відбору прокурорів, департамент Офісу генпрокурора немає на чому будувати свою позицію у судах щодо оскарження рішень та відновлення на посадах.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада підтримала подання президента про призначення Ірини Венедіктової на посаду генерального прокурора України.

До цього, 5 березня, Верховна Рада висловила недовіру і звільнила з посади генерального прокурора України Руслана Рябошапку.

Перед звільненням сам Рябошапка наголосив, що реформа прокуратури, яку розпочали за його керівництва, вже увійшла в історію через масове очищення та оновлення.

«Постанова побудована на відвертій брехні та маніпуляції. Мене не цікавить думка Бужанського (ініціатора постанови про висловлення недовіри генпрокурору — ред.) про реформу прокуратури. Для мене найкращою оцінкою є лист батька Катерини Гандзюк, який висловив сподівання, що її вбивць буде покарано. На незалежного прокурора не можна тиснути — його можна тільки звільнити. Я йду — але лише для того, щоб повернутись», — підсумував Рябошапка й одразу покинув залу засідання.

Поділитись: