Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала 3 облгази на 850 тисяч гривень та зобов'язала їх перерахувати обсяги спожитого газу, які вони надсилали своїм споживачам у платіжках.

Про це повідомляють у Нафтогазі.

Так перерахувати платіжки мають «Чернівцігаз», «Львівгаз» та «Чернігівгаз».

Зазначаються, що штраф та зобов'язання перерахувати обсяг спожитого газу у платіжках на облгази наклали через те, що вони донараховували своїм споживачам додаткові обсяги спожитого газу «за приведення до стандартних умов». У НКРЕКП вважають, що донарахування додаткових обсягів газу у платіжках незаконне.

Водночас, облгази заявили, що не погоджуються з цим рішенням НКРЕКП та оскаржуватимуть його у судах.

Раніше подібне рішення НКРЕКП ухвалило щодо «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Київоблгаз», «Івано-Франківськгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз» та «Закарпатгаз».

Крім цього, НКРЕКП звернулось до Антимонопольного комітету з вимогою провести розслідування щодо можливого зловживання облгазами «РГК» свого монопольного становища.

Водночас у компанії «РГК» заявляли, що оскаржуватимуть результати перевірок та штрафи, які їм виписала НКРЕКП за донарахування газу.

13 березня стало відомо, що суд заборонив одному з облгазів Фірташа донараховувати додаткові обсяги спожитого газу.

Загалом НКРЕКП планує перевірити 19 облгазів. За даними регулятора, ці установи донараховували українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: