Війна

«Репортери без кордонів» закликали звільнити полоненого блогера Асєєва

26 липня, 2018 16:26
Війна/«Репортери без кордонів» закликали звільнити полоненого блогера Асєєва
Зберегти
Вигляд
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» учергове закликала негайно звільнити з полону донецького блогера, журналіста Станіслава Асєєва, затриманого понад рік тому.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» учергове закликала негайно звільнити з полону донецького блогера, журналіста Станіслава Асєєва, затриманого понад рік тому.

Про це йдеться в заяві організації.

«Репортери без кордонів» занепокоєні тим, що бойовики самоназваної «ДНР» намагаються звинуватити Асєєва у шпигунстві на користь України, що карається бойовиками 20-ма роками в’язниці або смертною карою.

«Схоже, що в Донецьку хочуть представити затримання Асєєва як законне. Хоча він ще не був офіційне звинувачений, сепаратисти почали публікувати те, що вони називають «витримками з його щоденника», аби закріпити довіру до ідеї, що він шпигун», — заявили «Репортери».

Зазначимо, що раніше екс-депутат та друг Асєєва Єгор Фірсов спростував інформацію про те, що бойовики нібито мають щоденник полоненого. Фірсов оприлюднив фото справжнього щоденника та сказав, що дописи блогера перебувають у нього.

На початку липня журналісти закликали президента активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі блогера Асєєва.

5 липня колишній народний депутат, друг Асєєва Єгор Фірсов повідомив, що Станіслав Асєєв оголосив голодування. У березні 2018 року Фірсов повідомляв, що полонений Асєєв скаржиться на погіршення здоров'я.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рік тому рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали і підозрюють у «шпіонажі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми вимагали звільнити полоненого в «ДНР» блогера Асєєва — інтерв'ю з представником ОБСЄ

«Я знав Стаса не як Асєєва, а саме як Васіна. Ми говорили з ним телефоном, він передавав нам свої матеріали про Донбас, ми маємо про це пам'ятати», — повідомив Андрій Діхтяренко, журналіст видання «Донбас реалії».

Асєєв, знаходячись у Донецьку, де жила його родина, під псевдонімом Васін співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Пов`язані новини