До Окружного адмінсуду Києва надійшов позов із проханням скасувати наказ Міністерства культури і поновити реєстрацію Української православної церкви Київського патріархату.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Позивачем виступає УПЦ КП, вона вимагає скасувати наказ Мінкультури «в частині, де зазначено, що втратили чинність накази Міністерства про реєстрацію у новій редакції Статуту релігійної організації «Київська патріархія УПЦ КП».

Також позивач подав клопотання про забезпечення позову, а саме просить негайно зупинити дію оскаржуваного наказу Мінкультури. Тобто, УПЦ КП хоче не тільки скасувати наказ відомства про припинення реєстрації УПЦ КП, а й негайно призупинити дію цього наказу на час розгляду справи.

«Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження та щодо наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову», — йдеться у повідомленні суду.

Нагадаємо, 20 червня на соборі Філарета вирішили відновитиліквідовану УПЦ Київського патріархату. Також Філарет вирішив, що УПЦ КП претендує на майно та кошти ліквідованої церкви. 

24 червня ПЦУ провела Синод, на якому церква підпорядкувала собі всі монастирі УПЦ Київського патріархату.

Також члени Синоду вирішили, що Філарет втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією, проте залишили його у складі єпископату.

Нагадаємо:

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile