У Національній поліції заявили, що результат проходження поліграфу підозрюваною у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Яною Дугарь не дав відповідей на питання, які цікавили слідство.

Про це йдеться в опублікованій заяві відомства. 

За словами захисту, результат нібито підтверджує, що Дугарь не здійснювала будь-якого стеження за місцем пересування журналіста Павла Шеремета та не обговорювала з Андрієм Антоненком підготовку до вчинення злочину.

«Однак невідоме дослідження із використанням невідомого поліграфа, невідомо ким призначене і невідомо ким проведене не дає відповідей на питання, які цікавлять офіційне слідство. Нині Яну Дугарь підозрюють у проведенні розвідувальних заходів», — наголосили у поліції.

Так, правоохоронці наголосили, що, зокрема, йдеться «виключно про фотофіксацію наявності камер спостереження на маршруті руху закладників вибухівки під авто Павла Шеремета, а не за ним самим».

Також правоохоронці опублікували порівняльні зображення особи-розвідниці та Яни Дугарь й пояснили, що експертиза чітко встановила їхню ідентичність.

Також повідомляється, що під час проведення експертизи правоохоронці використовували, зокрема, метод візуального зіставлення ознак зовнішності, у ході якого встановили збіги загальних та окремих ознак.

«Форма та ступінь нахилу лоба, форма перенісся, форма верхньої губи, форма контуру вільного краю правої (видимої) частини червоної кайми верхньої губи, форма підборіддя, довжина носа», — йдеться у заяві.

Результати експертизи, проведеної правоохоронцями, з використанням методу візуального зіставлення ознак зовнішності
Фото:

Національна поліція

Також поліція нагадала про те, що Яна Дугарь відмовилася від слідчих дій, натомість погодилася на експертизу, ініційовану адвокатами. Адвокати ж раніше заявляли, що вони не відмовлялися від слідчого експерименту, а їх просто не повідомили.

Також в поліції нагадали про 22 самовільних відлучень Дугарь з військової частини у 2019 році та непорозуміння з датою на відео з камер спостереження — тоді адвокати заявляли про 11 липля, коли Дугарь була за кордоном, натомість, запис було зроблено 7 листопада.

Раніше адвокати Яни Дугарь передали до Офісу президента нібито новий доказ непричетності Яни Дугарь до злочину, а саме — психофізіологічна експертиза з використанням поліграфа. Також захист наголошував на тому, що нібито зріст розвідниці співпадає зі зростом «закладниці», тобто 165 сантиметрів, а Яна Дугарь має зріст 175 сантиметрів. Адвокати просили генерального прокурора закрити провадження.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: