РФ не дотрималась зобов'язання щодо знищення хімзброї у Сирії — посол США

Хімічні атаки у Сирії вказують на невиконання РФ взятих на себе зобов'язань щодо знищення запасів хімічної зброї у цій країні.

Хімічні атаки у Сирії вказують на невиконання РФ взятих на себе зобов'язань щодо знищення запасів хімічної зброї у цій країні.

Про це під час екстреного засідання Ради Безпеки ООН заявила представниця США в ООН Ніккі Гейлі, передає «Укрінформ».

«Росія сама погодилася бути гарантом знищення сирійської хімічної зброї. Якби Росія дотрималася своїх зобов'язань, то в Сирії не було б хімічної зброї і нам не довелося б збиратися сьогодні», — зазначила Гейлі.

За її словами, тепер Росія використовує своє право вето в ООН для захисту режиму Башара Асада від відповідальності за воєнні злочини.

«Саме Росія знищила Спільний слідчий механізм, який би дозволив світу забезпечити відповідальність за використання хімічної зброї у Сирії. Саме Росія шість разів використала своє право вето, аби не дозволити засудити використання Асадом хімічної зброї. Саме Росія використала своє право вето 12 разів, аби захистити режим Асада», — зазначила дипломатка.

На її думку, такі односторонні дії Росіх «призвели до знищення всіх міжнародних стандартів проти використання хімічної зброї».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За сім років урядові сили Сирії понад 50 разів застосували хімічну зброю — посол США

Нагадаємо, раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про докази участі Британії у сирійській хімічній атаці.

«У нас є незаперечні докази того, що це була чергова поетапна акція, і секретні служби певної держави, яка зараз перебуває на передовій русофобської кампанії, була задіяна в цій події», — сказав він під час прес-конференції.

8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

Пізніше Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Дональд Трамп заявив що ухвалить рішення протягом доби про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума.

Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Президент США Дональд Трамп 11 квітня опублікував повідомлення у Twitter, в якому порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.

У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів».

Французьке видання Le Figaro повідомило, що після погрози Трампа у Сирії евакуювали головний штаб армії Асада.

Також Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума.

ВВС з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що Тереза Мей готова підтримати військові дії проти уряду в Сирії без попереднього схвалення британського парламенту.