Якщо російська влада не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо українських полонених моряків, то РФ сама не зможе захищати власні судна у цьому суді.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив один з адвокатів українських моряків Ілля Новіков.

Він нагадав, що зараз у трибуналі вирішується виключно питання щодо запобіжного заходу і звільнення моряків і кораблів. Захисник допускає, що в разі ухвалення рішення на користь України Росія може не визнати його.

«Цілком можливо, що російська сторона на офіційному рівні скаже, що вони не визнають це рішення, але з досвіду, який був у так званій справі Arctic Sunrise, коли суд прийняв рішення не на користь Росії, всі ті люди, про яких йшлося, були звільнені, тому що наслідки невиконання рішення міжнародного трибуналу надто важкі, щоби Росія їх просто так ігнорувала. На мою думку, це розуміють навіть у Кремлі», — сказав Новіков.

Він пояснив, що в разі невиконання рішення трибуналу Росія втратить можливість звертатися до цього суду, якщо будь-яке судно Росії в будь-якій точці світу затримають чи арештують.

«Тому що, якщо ви не визнаєте авторитет суду, то ви не можете його застосовувати для власного захисту», — резюмував він.

Раніше ще один адвокат моряків Микола Полозов розповів, що на засіданнях міжнародного трибуналу РФ заявляє, що українських моряків захопили внаслідок військових подій, тому це не юрисдикція трибуналу, а в судах у Росії — що це була виключно поліцейська операція.

Нагадаємо, міжнародний трибунал завершив слухання у справі моряків, рішення планують оголосити 25 травня.

МЗС України хоче через міжнародний трибунал зобов'язати Росію звільнити усіх 24 українських моряків. Водночас Росія стверджує, що скарга України «не має сенсу».

17 квітня Лефортівський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: