Росія відмовилась обговорювати можливий обмін росіян, засуджених в Україні, на українських політв’язнів.

Росія відмовилась обговорювати можливий обмін росіян, засуджених в Україні, на українських політв’язнів.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

За її словами, українська сторона прямо запропонувала РФ передати 23 росіян, засуджених в Україні, в обмін на звільнення українських політв’язнів.

«Ми ще раз звернулися до росіян з ініціативою звільнити ув’язнених українців до старту мундіалю (чемпіонату світу з футболу — ред.). Позиція росіян феєрична (дослівно): Росія — не учасник конфлікту, тому в Мінську не може обговорюватися тема звільнення українців в російських тюрмах і росіян в українських», — написала Геращенко.

Депутатка зазначила, що Україна також вимагає допустити представників Міжнародного комітету Червоного хреста до українських заручників і політв’язнів, які утримуються в тюрмах самоназваних «ДНР/ЛНР» та Росії.

«Ми наполягали включити цю норму в заяву гуманітарної групи , але Росія категорично проти.....», — розповіла Геращенко.

Як повідомлялося, Геращенко заявила, що бойовики мовчать про десятки зниклих на Донбасі українців.

Раніше повідомлялося, що бойовики включили главу «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана у списки для обміну заручників. За словами Геращенко, це ускладнює переговори про обмін.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську з питань врегулювання ситуації на Донбасі представники самопроголошених республік вимагали передачі понад 80 людей в обмін на близько 15 українців.

Раніше представник Росії у Тристоронній контактній групі з питань врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов заявив, що 4 травня у ТКГ мали визначити дату та формулу обміну заручників на Донбасі.

Після засідання у Мінську 18 квітня Геращенко також повідомила, що у процесі звільнення заручників на Донбасі немає прогресу

На початку квітня Геращенко повідомила, що Київ готовий передати Москві 23 росіян, які відбувають покарання в українських в’язницях, в обмін на українських заручників.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

/Павло Калашник

Поділитись: