Світ

У МЗС РФ заявили, що Британія повинна скоротити понад 50 своїх дипломатів у країні

31 березня, 2018 16:11
Світ/У МЗС РФ заявили, що Британія повинна скоротити понад 50 своїх дипломатів у країні
Зберегти
Вигляд
Росія вимагає у Британії скоротити понад 50 співробітників британської дипломатичної місії, щоб зрівняти чисельність британських дипломатів в Росії і російських у Великій Британії.

Росія вимагає у Британії скоротити понад 50 співробітників британської дипломатичної місії, щоб зрівняти чисельність британських дипломатів в Росії і російських у Великій Британії.

Про це заявила офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова.

Вона зазначила, що британській стороні у місячний термін слід скоротити персонал та привести сумарну кількість працівників посольства Британії в Москві і генеральних консульств Британії в Росії у відповідність з кількістю російських дипломатів і адміністративно-технічних працівників, які перебувають у Великій Британії.

«Різниця між кількістю російських та британських дипломатів — понад 50 людей (на користь Британії — ред.)», — пояснила Захарова таке рішення.

Нагадаємо, Британія має намір закрити торгове представництво РФ

17 березня МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також МЗС Росії заявило про закриття Британської ради.

У Британії видворення дипломатів РФ назвали «найбільшою висилкою російських розвідників».

20 березня вислані російські дипломати  покинули Велику Британію. Вони вирушили до Москви літаком Іл-96 з бортовим номером RA-96023. Цей лайнер фігурує і в матеріалах справи про контрабанду кокаїну з Аргентини в Росію.

Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів у  країні. Санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна.

Також Британія попередила громадян про небезпеку подорожей до Росії. Окрім того, Мей анонсувала засідання ради НАТО щодо хімічної зброї Росії.

Через міжнародний скандал Королівська сім'я та британські міністри не поїдуть на ЧС-2018 з футболу в Росії. Британський регулятор у сфері телерадіомовлення не виключив блокування телеканалу Russia Today, що працює в Британії. РФ у відповідь погрожує заборонити британські ЗМІ в разі блокування Russia Today.

Євросоюз вирішив відкликати свого посла з Росії. МЗС країн ЄС доручило розробити інші заходи проти РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини