Світ

У Британії видворення дипломатів РФ назвали «найбільшою висилкою російських розвідників»

27 березня, 2018 12:24
Світ/У Британії видворення дипломатів РФ назвали «найбільшою висилкою російських розвідників»
Зберегти
Вигляд
Глава МЗС Великої Британії Борис Джонсон назвав російських дипломатів, які висилаються з США, Канади і низки країн Європи, «співробітниками розвідки», а їх колективну висилку — найбільшої в історії.

Глава МЗС Великої Британії Борис Джонсон назвав російських дипломатів, які висилаються з США, Канади і низки країн Європи, «співробітниками розвідки», а їх колективну висилку — найбільшої в історії.

Про це він написав у Twitter.

«Сьогоднішня виняткова міжнародна відповідь наших союзників залишиться в історії як найбільша колективна висилка співробітників російської розвідки. Вона допоможе захистити нашу загальну безпеку. Росія не може порушувати міжнародні правила безкарно»,— написав Джонсон.

Прем'єрка країни Тереза ​​Мей під час виступу в парламенті також заявила про «найбільшу колективну висилку співробітників російської розвідки», передає Sky News.

У понеділок, 26 березня, стало відомо, що Україна, США та країни ЄС висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля у Британії.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що російські дипломати, яких висилає Україна через отруєння Скрипаля, є співробітниками спецслужб РФ.

За словами Геращенко, Україна готова до дзеркальної відповіді Росії. І якщо Росія вишле українських дипломатів у відповідь на аналогічні дії Києва, це збільшить навантаження на тих кількох консулів, які залишаться працювати в РФ. Однак вони продовжать допомагати українцям та відвідувати політв'язнів.

Про рішення вислати дипломатів РФ оголосили також Німеччина, Франція, Данія, Нідерланди, Естонія, Литва, Новергія, Чехія і Канада. 

Одночасно про вислання 60 російських дипломатів заявили у США.  

«У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері (Велика Британія) Україна у дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, та в координації з країнами ЄС, ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися. Бо як відомо, наші дипломатичні стосунки з РФ де-факто заморожені», — зазначив Порошенко. 

У Росії заявили, що нададуть дзеркальну відповідь і вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

Нагадаємо, що 14 березня прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава МЗС Британії: РФ створила і накопичувала отруйну речовину «Новичок», є докази

Під час обговорення можливих санкційних заходів проти Росії, очільник МЗС Британії оголосив про санкції проти найближчого оточення Путіна

В Росії ж оголосили про видворення британських дипломатів у відповідь на заходи, запроваджені Об'єднаним Королівством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

Уряд Британії відмовляється від купівлі російського газу та шукає нових постачальників. 

26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини