УКРАЇНА

Російський мільйонер Гусєльніков про купівлю «Сбербанк» в Україні: це великий успіх

3 серпня, 2017 19:51
УКРАЇНА/Російський мільйонер Гусєльніков про купівлю «Сбербанк» в Україні: це великий успіх
Зберегти
Вигляд
Акціонер Norvik Banka, російський мільйонер Грігорій Гусєльніков повідомив Громадському, що його банк налаштований викупити дочірній «Сбербанк России» в Україні, тому що, в першу чергу, розраховує на прибуток.

Акціонер латвійського Norvik Banka, російський мільйонер Грігорій Гусєльніков повідомив Громадському, що його банк налаштований викупити дочірній «Сбербанк России» в Україні, тому що, у першу чергу, розраховує на прибуток.

«Будь-який підприємець робить щось для того, щоб заробити гроші. Я бачу в цьому активі можливість входження на український ринок. Вважаю, що це якісна платформа і доволі великі інвестиції вже зроблені у цей банк, тому купити його зараз доволі великий успіх», — сказав він.

Він не озвучив суму угоди, водночас зазначив, що це «тризначне число мільйонів доларів».

За словами Гусєльнікова, він підтримує «європейський шлях розвитку України».

«Це ринок, в який ми віримо, тому що ми вітаємо європейський вибір України і ті, події, які сталися останнім часом. Ми вважаємо, що в країні є доволі великі перспективи для розвитку», — зазначив він.

Гусєльніков планує, що спочатку банк буде мати назву Norvik. 

Коментуючи відносини родини свого партнера Саіда Гуцерієва з російською владою, він зазначив, що не знає, які саме зараз стосунки «у них з російською владою, але будь-який бізнесмен в РФ боїться російської влади і є підпорядкованим владі суб’єктом».

Саід Гуцерієв є сином російського олігарха Міхаіла Гуцерієва. І Саід, і Григорій мають британське громадянство і не проживають в Росії.

Раніше латвійський банк Norvik Banka оголосив про те, що банк та його головний акціонер – Грігорій Гусєльніков підписали договір про участь в інвестиційному консорціумі з придбання української «дочки» російського «Сбербанку». За словами словами Гусєльнікова, його латвійський банк купить 45% «Сбербанку», Саід Гуцерієв через білоруську компанію — 55%.

Нагадаємо, що 27 березня «Сбербанк» Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

13 березня представники партії «Національний корпус» влаштували акцію, під час якої замурували відділення «Сбербанку России» на Золотих воротах в Києві.  Пізніше український «Сбербанк» звернувся до Порошенка з проханням сприяти відновленню роботи установ.

15 березня РНБО зобов’язала Нацбанк і СБУ ввести санкції проти банків з російським капіталом. У НБУ, зокрема, повідомили, що санкції проти українських банків з російським капіталом означатимуть, що Росія не зможе вивести гроші з цих фінустанов.

Днем пізніше «Сбербанк» запровадив додаткові ліміти на операції.

21 березня повідомлялося, що «Сбербанк России» активно шукає шляхи виходу з українського ринку через «складну емоційну ситцуацію».

27 березня «Національний корпус» заявив про тимчасове припинення блокади «Сбербанку».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини