Російські військові у Венесуелі допомагають режиму президента Ніколаса Мадуро «підготуватися до можливих загроз» з боку США.

Про це заявив посол РФ у Венесуелі Володимир Заємський, повідомляє AFP.

«Уряд Венесуели перебуває у стані тривожного очікування, оскільки США неодноразово погрожували застосувати силу проти країни. У цих умовах вони (війська Венесуели — ред.) повинні бути впевнені, що зброя у них в робочому стані», — заявив Заємський.

За його словами, військові експерти з РФ навчають венесуельців, як «підтримувати боєготовність своєї техніки і як краще її використовувати». Водночас Заємський додав, що попри підготовку, він вірить у мирний спосіб врегулювання кризи за допомогою «діалогу і пошуку компромісу».

Посол РФ стверджує, що за законом військовим РФ дозволено перебувати у Венесуелі відповідно до угоди, підписаної між країнами у 2001 році.

Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:

  • У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
  • 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
  • Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
  • У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
  • Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
  • Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: