Росія повинна повернути українських моряків не в порядку обміну.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський журналістам, пише «Інтерфакс-Україна».

«Ми не говоримо про обмін щодо наших моряків, яких нам повинні повернути», — заявив Зеленський, відповідаючи на питання журналістів щодо можливості обміну між Україною і Москвою утримуваними громадянами.

 Українська сторона наполягає на безумовному виконанні рішення Міжнародного трибуналу, згідно з яким військовополонених моряків мають звільнити безумовно — без обміну.

Зеленський наголосив, що кінцевою метою України є повернення з РФ всіх утримуваних там в’язнів, політв’язнів і військових українців.

Нагадаємо, 17 липня Лефортівський суд Москви продовжив тримання під вартою усім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.

15 липня українських моряків включили до списку обміну полоненими.

9 липня російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення. В низці регіонів України оголосили воєнний стан.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їхвивезли до СІЗО Москви.

25 травня 2019-го Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Однак Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків попри рішення трибуналу.

Поділитись: