Директор Національної розвідки США Джон Реткліф заявив, що Росія та Іран намагаються втрутитися у вибори президента країни, які мають відбутися менш ніж за два тижні — 3 листопада. Про це Реткліф заявив на пресконференції в середу, 21 жовтня, передає CNN.

За даними американської розвідки, Кремль і Тегеран змогли отримати доступ до певних реєстраційних даних про виборців у США. Реткліф не уточнив, про які саме дані йдеться, але вказав, що вони можуть використовуватися для поширення дезінформації серед виборців, щоб «спантеличити й посіяти хаос».

«Ми вже зафіксували, як Іран надсилає електронні листи з метою залякування виборців, підбурювання заворушень і атаки на президента Дональда Трампа», — зазначав глава Національної розвідки. Йшлося про повідомлення зі скриньки, начебто пов’язаної з одним із націоналістичних рухів у США.

Крім того, Іран, за даними американської розвідки, також причетний до поширення відео про начебто фальсифікації на виборах. На відео стоїть логотип того самого руху, назву якого використовують і для розсилки неправдивих електронних повідомлень.

Росія, за даними розвідки США, також отримала реєстраційні дані американських виборців, але їхній обсяг, а також наміри Москви з їх використання наразі незрозумілі, заявив Реткліф і джерело CNN у розвідувальних службах.

У США 3 листопада 2020 року мають відбутися президентські вибори. У цей же день, відповідно до закону, відбувається переобрання третини членів Сенату (верхньої палати парламенту США — Конгресу) і всіх членів Палати представників (нижньої палати Конгресу).

Ще з початку 2020 року американські ЗМІ з посиланням на спецслужби США повідомляли про можливу загрозу втручання у виборчий процес. Спецслужби начебто застерігали про це ще в лютому, повідомляв Associated Press. Крім того, тоді ж говорилося, що Росія може спробувати втрутитися у вибори, аби підтримати кандидатуру сенатора-демократа Берні Сандерса (йому це не дуже сподобалося).

У серпні про загрози виборчому процесу з боку тих же Росії та Ірану, а також Китаю застерігав Національний центр контррозвідки і безпеки США. За даними контррозвідки, Китай вважає чинного президента Дональда Трампа непередбачуваним і воліє, аби він програв вибори і не пішов на другий термін. Росія ж, навпаки, вживає низку заходів, аби «очорнити» кандидата від демократів Джо Байдена, якого Москва вважає частиною антиросійської еліти в Америці.

Поділитись: