Росія відмовила українському консулу у наданні дозволу на відвідування політв’язня Павла Гриба. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Відмову українське МЗС отримало 29 січня.

«Міністерство розцінює такий крок як грубе порушення Російською Федерацією своїх міжнародних зобов’язань, зокрема, положень статті 13 Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією, що передбачає право консульських посадових осіб України на відвідання громадян України в місцях їх тримання під вартою на території Російської Федерації», — наголосили у заяві міністерства.

Також у відомстві зазначили, що вважають такі дії російської сторони «свідомим наміром приховати справжній стан здоров’я Павла Гриба». 

Україна вимагає негайного допуску консульських посадових осіб до політв'язня, а також термінового проведення комплексного медичного обстеження українця в спеціалізованому медичному закладі, долали в МЗС.

Раніше українська омбудсмен заявила, що політв'язень Гриб потребує негайної операції на серці.

Під час засідання 24 січня політв'язню Павлу Грибу викликали швидку допомогу через стан здоров'я.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року суд відмовився відпустити політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт за станом здоров’я. Наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання Павла

Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

Поділитись: