Технології

Роскомнагляд пояснив випадкове блокування адрес «ВКонтакте» та «Яндекса»

27 квітня, 2018 17:58
Технології/Роскомнагляд пояснив випадкове блокування адрес «ВКонтакте» та «Яндекса»
Зберегти
Вигляд
Роскомнагляд підтвердив, що до реєстру заборонених сайтів випадково потрапили адреси «російських і зарубіжних соціальних мереж».

Роскомнагляд підтвердив, що до реєстру заборонених сайтів випадково потрапили адреси «російських і зарубіжних соціальних мереж».

Це пояснили «технологічними особливостями роботи системи», не уточнивши, в чому конкретно була помилка.

Водночас у відомстві заявили, що «операторам зв'язку дані адреси з метою обмеження доступу не направлялися». Що це означає, в відомстві не роз'яснили. Насправді адреси з'явилися в офіційному вивантаженні Роскомнагляду, яке повинні автоматично завантажувати і використовувати у своїй роботі російські провайдери.

Як повідомлялося, Роскомнагляд заблокував одну з чотирьох основних ІР-адрес сайту соцмережі «ВКонтакте». Окрім vk.com заблокованими опинилися ІР-адреси Yandex, Liveinternet, Facebook та Twitter.

Раніше Роскомнагляд вимагав від Apple та Google видалити Telegram.  Згодом Роскомнагляд вимагав від Amazon та Google закрити доступ до ІР-адрес для Telegram.

16 квітня у Росії почали блокувати Telegram. Крім того, у країні заявили, що блокуватимуть інструменти для обходу заборони Telegram.

Того ж дня Роскомнагляд почав блокувати ІР-адреси компаній Amazon та Google, хостинг яких використовує нещодавно заборонений в Росії месенджер Telegram.

У Кремлі запевнили, що заборона Telegram в Росії «буде реалізовуватися».

Суд РФ постановив заблокувати месенджер Telegram на території Російської Федерації 13 квітня. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

Дуров прокоментував блокування Telegram у Росії

16 квітня у Москві вийшли на мітинг біля будівлі ФСБ, де вимагали скасувати заборону месенджера. Під час протесту на Лубянській площі затримали учасницю Pussy Riot.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Telegram тримає удар: як месенджер протистоїть Роскомнагляду 

Пов`язані новини