В Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) вважають, що Російська православна церква (РПЦ) відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки у тому разі, якщо Константинополь скасує свої «антиканонічні рішення», тобто скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

Про це в ефірі Громадського повідомив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент.

На питання ведучого, як довго триватиме рішення Синоду РПЦ, тобто припинення євхаристійного спілкування, він сказав:

«Думаю, що рішення Синоду говорить нам про те, що до відміни усіх тих «незаконних, антиканонічних рішень» ніякого євхаристійного спілкування із ієрархами Константинопольської патріархії не буде».

За словами Климента, «практично усі помісні православні церкви виступають проти одноосібного вирішення Константинопольською патріархією питань, які пов'язані із наданням автокефалії».

Водночас речник Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Євстратій Зоря в ефірі Громадського повідомив, що рішення Синоду РПЦ про розрив відносин із Константинополем ізолює Московську патріархію.

Нагадаємо, ввечері 15 жовтня Синод РПЦ, який збирався у Мінську 15 жовтня, ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом. Так, синод визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем.

Також нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: