Розрив відносин із Константинополем самоізолює РПЦ — речник УПЦ КП
Рішення Синоду Російської православної церкви про розрив відносин із Константинополем ізолює Московську патріархію.
Про це заявив речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.
«Це, безперечно, сумне рішення, але воно продовжує ту низку російських рішень, спрямованих на самоізоляцію, і фактично повторює реакцію Кремля на справедливі рішення міжнародної спільноти щодо Росії як країни-агресора. Відповідно і Московська патріархія теж повторює цей шлях самоізоляції та накладення санкцій на самих себе», — зазначив він.
На думку Зорі, інші помісні церкви навряд чи підтримають це рішення, повторивши розрив.
Увечері 15 жовтня Синод РПЦ, який збирався у Мінську 15 жовтня, ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом. Так, синод визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем.
У практичному сенсі рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом означатиме припинення співслужіння між священниками і між єпископами. Віряни РПЦ не зможуть причащатися у храмах Константинопольського патріархату, а патріарх Кирило не буде згадувати імені Константинопольського патріарха під час літургій.
В Українській православній церкві Московського патріархату вважають, що Російська православна церква відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки у тому разі, якщо Константинополь скасує свої «антиканонічні рішення», тобто скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.
Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: