Екс-очільник Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі збирається подати позов до Вищого адміністративного суду України про те, що його незаконно позбавили громадянства.

Екс-очільник Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі збирається подати позов до Вищого адміністративного суду України про те, що його незаконно позбавили громадянства.

Про це повідомив Саакашвілі під час брифінгу у Львові.

«Якщо б він хотів, щоб я пішов до суду, він би не підібрав час, коли мене не було в країні і …. вирішив це питання за 5 хвилин», — прокоментував він рішення президента України про позбавлення його громадянства.

Політик зазначив, що адвокат подав заяву до Державної міграційної служби про визнання його особою, що потребує додаткового захисту для призупинення екстрадиції.

Також Саакашвілі заявив, що паспорта в нього наразі немає:

«Я паспорт залишив в автобусі. Прийшла поліція і вкрала мій паспорт», — сказав він.

Раніше Порошенко заявив, що готовий виконати будь-яке рішення суду щодо громадянства Саакашвілі, але той не звернувся до Вищого адміністративного суду.

10 вересня Саакашвілі перетнув український кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців. Наразі він перебуває у Львові. 

Детальніше про повернення політика читайте тут: Як Саакашвілі повертався в Україну.

Нагадаємо, 26 липня президент Петро Порошенко указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

Мін’юст Грузії сподівається на видачу Саакашвілі після повернення до України, Мін’юст України підтвердив отримання запиту від Грузії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: