Міжнародне рейтингове агентство Moody’s повідомило, що американські санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві російського морського трубопроводу «Північний потік-2», несуть ризики для Газпрому.

Про це йдеться у звіті рейтингового агентства Moody’s, повідомляє «Интерфакс».

«Ми розуміємо, що законодавці фокусуються на компаніях, які беруть участь у прокладці газопроводу. Основну частину цих робіт здійснює швейцарська компанія Allseas, однак також італійська Saipem отримала контракти», — повідомляють у рейтинговому агентстві.

Компанія Allseas володіє унікальним кораблем, здатним прокладати труби підводних трубопроводів на великих глибинах. Без участі цієї компанії у будівництві «Північного потоку-2», завершити проєкт Газпрому буде дуже складно.

«Ступінь ризиків Газпрому буде залежати від здатності компанії завершити будівництво газопроводу до того моменту, як її підрядники будуть вимушені відмовитися від участі у проєкті», — додають у Moody’s.

Зазначимо, що напередодні Газпром подав запит на дозвіл у будівництві «Північного потоку-2» протягом зими-весни 2020 року. Водночас американський сенат уже погодив санкцій проти компаній-підрядників «Північного потоку-2». Для набуття чинності санкцій необхідний лише підпис президента США Дональда Трампа.

Газпром очікував завершити «Північний потік-2» до кінця 2019 року. Це надало б Росії можливість запустити цей трубопровід вже з початку 2020 року та відмовитися від послуг транзиту газу через газотранспортну систему України. Договір про транзит газу між Україною та Росією, який зобов'язує Газпром постачати свій газ до Європи через Україну, закінчується 31 грудня 2019 року, а вже 1 січня 2020 року з 10 години ранку транзит газу через Україну може перерватися.

ГТС України влаштована так, що припинення транзиту з Росії може спричинити деякі труднощі з постачанням газу в окремих українських населених пунктах. Україна не купує газу у Газпрому з 2015 року, однак куплений у європейських компаній газ надходить саме з Росії. Через це, припинення транзиту може негативно позначитися на можливостях України імпортувати газ, а також на ціні газу.

Крім цього, транзит російського газу приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходу щороку.

Поділитись: