УКРАЇНА

СБУ має питання до звільненого з російської в'язниці політв'язня Костенка — Грицак

22 серпня, 2018 20:15
УКРАЇНА/СБУ має питання до звільненого з російської в'язниці політв'язня Костенка — Грицак
Зберегти
Вигляд
У Служби безпеки є ряд питань до кримчанина Олександра Костенка, який повернувся до Україну після відбування покарання у російській виправній колонії.

У Служби безпеки є ряд питань до кримчанина Олександра Костенка, який повернувся до України після відбування покарання у російській виправній колонії.

Про це 22 серпня заявив глава СБУ Василь Грицак, передає «Інтерфакс-Україна».

«У нас є питання до пана Костенка. Свого часу його допитували, він проходив у справі разом з Красновим (Станіславом, ред.), і після того, як він був допитаний, матеріали провадження були передані у Національну поліцію», — заявив Грицак.

«А потім в районі Сумського прикордонного загону він перетнув поза пунктом пропуску кордон, потрапив у РФ, а потім переїхав до Криму, а потім вже були певні події, він нібито відбував покарання, а зараз повернувся», — додав глава СБУ.

Грицак наголосив, що СБУ «обов'язково поставить» Костенку питання.

«Ми обов'язково поставимо йому питання, і за результатами перевірки наших всіх версій, з урахуванням відповідей, які ми отримаємо, ми надамо інформацію», — підкреслив Грицак.

Він наголосив, що справа Костенка перебуває у поліції, але питання до нього є «в рамках компетенції СБУ, тобто це не пов'язано з конкретним розслідуванням поліцейського справи».

Зазначимо, в Україні у 2014 – 2015 роках Костенко проходив у справі про незаконне зберігання зброї разом із іншим кримчанином Станіславом Красновим.

Йдеться про справу номер 22014000000000107, де  фігурували Олександр Костенко та Станіслав Краснов — їх затримали 22 травня 2014 за незаконне зберігання зброї та вибухонебезпечних речовин.

Водночас справа Краснова зараз виділена в окреме провадження і уже розглядається в Святошинському суді.

В ГПУ пояснили, що правоохоронці призупинили розслідування щодо звільненого з російської колонії Костенка. Водночас, речниця генпрокурора Лариса Сарган уточнила, що слідство щодо Олександра Костенка про незаконне зберігання зброї, буде тривати. А призупинили розслідування в Україні у зв’язку з тим, що Костенко був заарештований в Росії.

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області українець Олександр Костенко. Його звільнили за спливом терміну ув'язнення. 

Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Наприкінці червня 2018-го Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Уповноважена з прав людини України повідомила, що після звільнення влада Києва та Уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку. Також вона зазначила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

6 серпня українець Костенко прибув до Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про українця Костенка, який вийшов з російської колонії

Пов`язані новини