СБУ оголосила підозру керівнику російської ПВК «Вагнер», який воював проти України на Донбасі

Служба безпеки заочно повідомила про підозру керівнику російської приватної військової компанії «Вагнер». Йому закидають посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а також ведення агресивної війни.

Про це повідомили у пресцентрах СБУ та Офісу генерального прокурора.

Підозру оголосили громадянину Росії, який нібито очолив ПВК для здійснення прихованих військових операцій РФ.

Правоохоронці встановили, що з липня 2014-го і до березня 2015 року він перебував у тимчасово окупованих областях України. Росіянин нібито діяв за попередньою змовою із високопосадовцями Збройних сил РФ та під їхнім контролем.

За даними слідства, чоловік командував підпорядкованими йому підрозділами бойовиків ПВК «Вагнер», які вели бойові дії проти України спільно з підрозділами регулярних військ РФ і так званих «ДНР» та «ЛНР».

Згідно з інформацією правоохоронців, у 2015 році його підрозділи вели бойові дії проти України в напрямку на Дебальцеве. Під час боїв керівник ПВК «Вагнер» нібито безпосередньо підпорядковувався командувачу 2 армійського корпусу генерал-лейтенанту ЗС РФ.

Доповнено о 12:55. За інформацією наших джерел у правоохоронних органах, йдеться про Дмитра Уткіна. Нещодавно ЄС увів санкції проти нього.

Яким може бути покарання?

Слідчі оголосили зловмиснику про підозру за ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Йому загрожує довічне позбавлення волі з можливою конфіскацією майна. Правоохоронці готуються оголосити підозрюваного у розшук.

Більше про «Вагнер»

Це назва приватної військової компанії, про яку вперше стало відомо у 2014 році після участі її найманців у війні на Донбасі на боці бойовиків. Відтоді сліди ПВК помічали в Сирії, Лівії, Мозамбіку, Центральноафриканській Республіці тощо. Причетним до створення компанії вважають Євгенія Пригожина — наближеного до Путіна російського бізнесмена. Офіційно Пригожин і Росія заперечують існування «Вагнера».

У серпні 2020 року Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те, що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі. А через три дні в інформаційному просторі України почали активно обговорювати версію про те, що «візит» бойовиків «Вагнера» до Білорусі був нібито операцією українських спецслужб для їхнього затримання.

17 листопада 2021 року проєкт журналістських розслідувань Bellingcat опублікував розслідування щодо операції українських спецслужб із затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера».

Співавтор: Маркіян Климковецький