Український режисер Олег Сенцов підтримав голодування адвокатки сімей Героїв небесної сотні Євгенії Закревської та назвав такий крок «не жестом і не хайпом, а позицією небайдужої людини».

Про це він написав у Facebook.

Режисер зазначив, що Закревська є адвокаткою і в його справі, і рівень довіри до неї надзвичайно високий. За його словами, він зустрічався з Закревською після звільнення та розпитував, як рухаються справи Майдану.

«Мене цікавили не тільки факти вбивств: хто і як стріляв, але і як велося слідство та йде суд, чи нема затягування і спроб злити цю принципову справу. Вона мене впевнила, що ні: слідство довге, тому що обставини подій дуже складні й у них брало участь багато людей. Але попередила, що проблема в іншому: у розпал суду, справу передають від ГПУ до ДБР, але тільки папки томів, а не слідчих, які усі п’ять років були заглиблені у цю роботу», — зазначив Сенцов.

Він додав, що Держбюро розслідувань створювалось як «структура очищена від ручного правосуддя попередньої системи», водночас вона не має фахівців, які готові вести далі справи Майдану. Режисер зазначив, що 21 листопада справи передали до ДБР, а поправку, яка б дозволила слідчим, які вели ці справи, продовжити розслідування, не прийняли.

«Женя запустила новий годинник — оголосила голодування... Це не жест і не хайп, це позиція небайдужої людини. І ми усі маємо ії (Євгенію Закревську — ред.) підтримати — не у відмові від їжі, а у цій вимозі, щоб президент, уряд та парламент нас почули», — підкреслив Сенцов.

Олег Сенцов був в ув'язненні в Росії понад 5 років, засуджений за сфабрикованою справою до 20 років відповідно.

Сьомого вересня 2019-го під час обміну разом із 33 іншими українцями Сенцов повернувся в Україну.

 21 листопада в ефірі «1+1» адвокатка родин загиблих Євгенія Закревська оголосила, що починає голодування, поки поправку для продовження розслідування справ Майдану не ухвалить Верховна Рада.

Адвокатська дорадча група, яка представляє інтереси Героїв Небесної сотні, вимагає від президента Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб депутати проголосували за поправку до законопроєкту щодо передачі справ Майдану.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

4 листопада глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile