Лідер партії «Рух нових сил» Міхеіл Саакашвілі обурився, що Центрвиборчком відмовив у реєстрації кандидатів його політсили для участі у дострокових парламентських виборах 21 липня.

«Серйозно? Спочатку нас довго не пропускав банк, керівництво якого контролює Порошенко, а зараз нас знімає призначене ним же ЦВК», — написав Саакашвілі у Facebook.

Напередодні ЦВК відмовила у реєстрації кандидатів, включених до виборчого списку «Руху Нових Сил». У комісії пояснили, що позачергові вибори було призначено указом президента від 21 травня, а відтак розгляд 8 травня на засіданні політради партії питань, пов’язаних з участю у позачергових виборах «не міг бути здійснений».

Також за даними Центрвиборчкому, позачерговий з’їзд «Руху Нових Сил» 10 червня, на якому було затверджено виборчий список кандидатів «відбувся у порушення вимог статуту цієї партії».

28 травня президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. 29 травня він вже повернувся в Україну.

Саакашвілі заявив, що не має жодних політичних амбіцій, а вже наступного дня стало відомо, що його політична партія «Рух нових сил» має намір балотуватись на дострокових виборах у парламент, які відбудуться 21 липня 2019 року.

21 червня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення, яким визнав, що Саакашвілі безперервно проживав в Україні протягом 5 років, що дозволяє йому балотуватися у Верховну Раду на дострокових парламентських виборах.

Партія Саакашвілі вела переговори про можливе об'єднання на виборах з політсилами Анатолія Гриценка та Віталія Кличка, але у підсумку вирішила не створювати з ними альянс.

Поділитись: