УКРАЇНА

Ще четверо росіян звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українських політв’язнів

16 серпня, 2018 19:07
УКРАЇНА/Ще четверо росіян звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українських політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Четверо громадянин Росії, які утримуються в українських в'язницях, написали звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням обміняти їх на українських політв’язнів.

Четверо громадянин Росії, які утримуються в українських в'язницях, написали звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням обміняти їх на українських політв’язнів.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Сьогодні такі заяви ми отримали ще від трьох осіб. Заяви були написані Гаджиєвим Русланом Джупалаєвичем, Кімаковським Ігором Володимировичем (ДУ «Бахмутська установа виконання покарань (№6)») та Мефедовим Євгеном Ігоровичем (ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор»)», — написала вона.

Пізніше Денісова повідомила ще про одного росіянина, який звернувся до Путіна.

«Тільки-но надійшло звернення від громадянина Російської Федерації Павла Черних (Маріупольський слідчий ізолятор) до Президента РФ з проханням повернути його на територію Росії шляхом обміну на одного з українських політв’язнів», — написала вона.

Черних став 15-м громадянином Росії серед утримуваних в Україні, який написав звернення до Путіна з проханням обміняти його.

Нагадаємо, перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що президент України Петро Порошенко готовий помилувати засуджених в Україні росіян для звільнення українських політв’язнів.

Напередодні Геращенко повідомляла, що російська влада відмовляється обговорювати звільнення українських політв’язнів, зокрема в Тристоронній контактній групі в Мінську.

15 серпня російський військовослужбовець Віктор Агєєв, якого в Україні засудили до 10 років позбавлення волі, звернувся до президента РФ з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів. 

14 серпня два громадяни Росії, які утримуються в Лук’янівському СІЗО Києва, написали заяву до президента Володимира Путіна з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Геращенко вважає, що міжнародна спільнота недостатньо жорстко реагує на дії Росії стосовно українських політв’язнів.

25 липня Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини