Редакція програми «Схеми» та телеканал «UA: Перший» відреагували на критику від Офісу президента щодо матеріалу «Оманлива відпустка» про візит Володимира Зеленського до Оману.

Про це йдеться в заяві редакції «Схем» та «UA: Першого».

Журналісти зазначили, що чекають на позов від Офісу президента.

«Можливо, з позову ми зрозуміємо, що конкретно з озвученого в сюжеті, на думку ОП, є неправдою?

Якщо ж у ОП хочуть спростувати зустріч Патрушева та Зеленського — то, по-перше, у матеріалі немає тверджень про те, що така зустріч відбулась. По-друге, позиція Офісу президента була повною мірою представлена у сюжеті», — йдеться у заяві.

Журналісти наголосили, що «від початку у всій історії з Оманом саме Офіс президента не договорював». Вони вважають, що замість того, щоб відповісти на питання журналістів, редакції погрожують судом.

«UA: Перший» наголосив, що у них немає підстав сумніватися в професійності журналістів-розслідувачів, що працювали над матеріалом. Також телеканал підтримав намір ОП позиватися до суду. Суспільний мовник вважає, що це найбільш прийнятне вирішення конфліктів у демократичному суспільстві.

Раніше журналісти програми «Схеми» опублікували сюжет, в якому стверджують, що секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев приїжджав до міста Маскат в Омані, коли там перебував президент України Володимир Зеленський. Російський політик начебто прилетів тим же чартерним літаком, яким Зеленський повертався до Києва. Водночас про зустріч Патрушева та Зеленського журналісти не стверджували, оскільки про це їм повідомило лише одне джерело.

Новий голова Офісу президента Андрій Єрмак назвав розслідування «Схем» «неправдою від початку до кінця».

В Офісі президента України та в Кремлі заявили, що Зеленський не зустрічався з Патрушевим в Омані. Також там заявили, що звернулося до суду з позовом, у якому вимагатиме спростувань і вибачень.

Нагадаємо, на початку січня в ЗМІ з'явилась інформація, що Зеленський разом із дружиною поїхав на відпочинок в Оман. Однак в Офісі президента тоді заявили, що глава держави поїхав туди за власні кошти, але у нього там відбудуться важливі зустрічі.

Зокрема Зеленський обговорив торговельно-економічну співпрацю обох країн з оманським міністром.

Однак в ніч на 8 січня в Ірані впав пасажирський літак української компанії МАУ. Згодом стало відомо, що він був збитий Іраном.

Після падіння літака, зранку 8 січня, Зеленський оголосив, що терміново перериває поїздку в Оман і повертається в Київ, але «повертався» він майже добу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile