В Україні дитячим садкам, школам і вищим навчальним закладам рекомендували призупинити роботу до 6 березня з метою економії газу.

В Україні дитячим садкам, школам і вищим навчальним закладам рекомендували призупинити роботу до 6 березня з метою економії газу.

Про це у Раді заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

«Відповідно до наказів, починаючи з сьогоднішнього дня рекомендували ... зупинити роботу дошкільних навчальних закладів, у школах і вищих навчальних закладах, терміном до 6 березня включно», — сказав Насалик.

«Беручи до уваги рішення кризового Комітету, Міністерство освіти і науки України рекомендувало всім закладам вищої освіти та всім іншим закладам освіти, що знаходяться в сфері управління місцевих органів самоврядування, призупинити роботу з 2 до 7 березня включно», — додали у Міносвіти. ​

2 березня в Україні запровадили тимчасове обмеження на споживання газу для компаній. Міненерговугілля очікує відновлення планового газопостачання після 5-6 березня.

1 березня Нафтогаз пропонував ввести обмеження на споживання газу 3-4 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Напередодні, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Після цього Газпром повернув Нафтогазу предплату за газ і відмовився постачати його з 1 березня.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile