УКРАЇНА

В Україні запровадили тимчасове обмеження на споживання газу для компаній

2 березня, 2018 11:17
УКРАЇНА/В Україні запровадили тимчасове обмеження на споживання газу для компаній
Зберегти
Вигляд
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запровадило тимчасове обмеження споживання газу генеруючими компаніями.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запровадило тимчасове обмеження споживання газу генеруючими компаніями.

Про це заявив глава міністерства Ігор Насалик.

«План дій з сьогоднішнього дня передбачає перехід генеруючих компаній з газу на мазут, що дасть нам можливість економії 15-20 млн куб. м газу на добу», — сказав він.

Насалик додав, що очікує відновлення планового газопостачання після 5-6 березня.

Також 2 березня в Україні дитячим садкам, школам і вищим навчальним закладам рекомендували призупинити роботу до 6 березня з метою економії газу.

1 березня Нафтогаз пропонував ввести обмеження на споживання газу 3-4 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Напередодні, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Після цього Газпром повернув Нафтогазу предплату за газ і відмовився постачати його з 1 березня.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Більше про:
# газ
# Газпром
Пов`язані новини