Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджує, що Україна не може оплачувати «найдорожчу в Європі зелену енергію».

Про це він сказав на зустрічі з виконувачкою обов'язків міністерки енергетики та захисту довкілля Ольгою Буславець та представниками компаній, що працюють у сфері відновлювальної енергетики, передає пресслужба уряду.

Шмигаль повідомив, що зелена енергетика в Україні має рости, розвиватися і поступово переходити до ринкових умов, а в період кризи в енергетичній сфері країна не може собі дозволити мати найдорожчу зелену енергію в Європі.

«Питання в ціні. Ми не можемо в країні, де такий рівень бідності, мати найдорожчу в Європі зелену енергію. Ми всі в одному човні. Не може бути такого, що країна втрачає, бюджет втрачає, а ми платимо підвищену ціну за зелену енергетику. Ми не хочемо обмежувати інвестиції, ми хочемо розуміти вартість цієї енергії. Це відповідально перед країною», — сказав прем’єр.

В уряді також повідомили, що за результатами зустрічі домовилися доопрацювати меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні. 18 травня планують обговорити його фінальний варіант.

Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

Раніше в енергетичному регуляторі підрахували, що частка «зелених» електростанцій у виробництві енергії в Україні наразі складає 8%, водночас на розрахунки з цими електростанціями витрачають 26% всіх коштів.

Зростання частки «зеленої» енергетики зі збереженням чинної моделі розрахунків за «зеленим» тарифом створює дисбаланси на енергоринку. Держава наразі вже не має достатньо коштів для того, аби у повній мірі розрахуватися за своїми зобов'язаннями перед інвесторами, що збудували сонячні та вітрові електростанції.

Відтак в уряді затвердили оновлений енергобаланс, у якому передбачили менші обсяги виробництва атомної енергії на користь «зеленої». Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: