Парламенти Шотландії та Уельсу на своїх засіданнях 5 березня офіційно виступили проти угоди про Brexit, яку раніше схвалив британський уряд та Європейський союз, повідомляє Reuters.

Зокрема, у Шотландії переконані, що угода, на якій наполягає прем’єр-міністерка Тереза Мей, завдасть серйозної шкоди.

«Угода прем’єр-міністерки завдасть серйозного, довготривалого збитку робочим місцям, рівню життя та державним службам, таким як Національна служба охорони здоров’я, і повинна бути відхилена», — заявив міністр конституційних відносин Шотландії Майкл Рассел.

Такий крок двох парламентів посилить і без того складні внутрішні суперечки у Великій Британії щодо виходу з ЄС. Однак ці голосування не матимуть ніякої зобов’язувальної сили, а є радше засобом ідентифікації опозиції чинному уряду Британії.

Угоду про Brexit має підтримати тільки загальний британський парламент в Лондоні. Відповідне голосування має відбутися до 12 березня.

28 лютого парламент Великої Британії підтримав ініціативу Мей, яка може відтермінувати Brexit.

14 лютого Парламент Великої Британії не підтримав ініціативу прем’єр-міністерки Терези Мей щодо відтермінування виходу країни з Євросоюзу.

15 січня депутати парламенту Великої Британії відхилили угоду про вихід країни з Європейського Союзу, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Відтак Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit, або домовлятиметься про нову угоду чи нові умови виходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: