Світ

Швеція викликала посла РФ через звинувачення щодо «Новичка»

19 березня, 2018 18:01
Світ/Швеція викликала посла РФ через звинувачення щодо «Новичка»
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ Швеції викликає посла Росії через звинувачення в тому, що Швеція може бути джерелом отруйної речовини, яке використали для отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Британії.

Міністерство закордонних справ Швеції викликає посла Росії через звинувачення в тому, що Швеція може бути джерелом отруйної речовини, яке використали для отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Британії.

Про це повідомляє SVT Nyheter.

У шведському МЗС підтвердили інформацію про виклик посла, але відмовилися надати детальну інформацію.

«Я не можу докладно розповісти про те, що будуть обговорювати на зустрічі», — зазначила прес-секретарка Лінн Дувхаммар.

18 березня глава МЗС Швеції Маргот Вальстрьом відкинула заяви офіційного представника МЗС РФ про те, що Швеція могла бути джерелом отруйної речовини «Новичок».

Раніше прес-секретарка МЗС РФ Марія Захарова назвала низку країн, які могли бути джерелом речовини «Новичок». За її словами, в цих країнах з кінця 90-х років велися дослідження з цієї тематики.

Крім Швеції, у список потрапили Словаччина, Чехія, США і сама Велика Британія.

Посол Росії в ЄC заявляв, що джерелом отрути Скрипаля може бути британська лабораторія.

Раніше у МЗС РФ заявили, що отруту «Новичок» ніколи не розробляли в Росії

14 березня прем’єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів у країні. Санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна, вважає міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон.

Також Британія попередила громадян про небезпеку подорожей до Росії. Окрім того, Мей анонсувала засідання ради НАТО щодо хімічної зброї Росії. Через міжнародний скандал Королівська сім'я та британські міністри не поїдуть на ЧС-2018 в Росії. Британський регулятор у сфері телерадіомовлення не виключив блокування телеканалу Russia Today, працює у Британії. РФ погрожує заборонити британські ЗМІ у разі блокування Russia Today.

МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також МЗС Росії заявило про закриття Британської ради.

США підтримали рішення Британії вислати російських дипломатів.

Представниця США при ООН Ніккі Гейлі заявила на екстренному засіданні Ради безпеки ООН, що Росія несе відповідальність за хімічну атаку у Великій Британії на Сергія Скрипаля та його дочку.

Російські фондові ринки відреагували падінням на заяву Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Більше про:
# новичо
# Швеція
Пов`язані новини