Генеральна прокуратура планує за місяць закінчити слідчий експеримент у «справах Майдану», який розпочали 17 липня.

Генеральна прокуратура планує за місяць закінчити слідчий експеримент у «справах Майдану», який розпочали 17 липня.

Про це в ефірі програми Громадського «Нині вже» повідомив начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Він назвав місячний термін стислим.

«Планують у стислі терміни, можливо, й до місяця. Беремо такий запас, бо постійно можуть виникати якісь об'єктивні чи суб'єктивні чинники. Навіть та ж сама погода, як сьогодні, може завадити», — сказав Горбатюк.

Також він додав, що ще два місяці прокуратура бере «про запас» для проведення слідчого експерименту.

Нагадаємо, 17 липня прокуратура оголосила про початок слідчого експерименту в Києві в межах «справ Майдану».

Гендиректор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло заявив, що 20 лютого 2019 року на Алеї героїв Небесної Сотні, де прокуратура проводить експеримент, планують відкрити Меморіал героїв Небесної Сотні.

9 лютого 2017 року Київська міскрада вирішила, що Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності буде розташований на Алеї Героїв Небесної сотні у центрі Києва.

26 червня 2016 року директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло заявляв, що музей не мав приміщення, а отримав кошти лише на комунальні послуги та виплату мінімальної заробітньої платні. Тоді експонати Музею Революції Гідності тимчасово зберігали в непристосованих умовах у Музеї Івана Гончара та Музеї історії України у Другій світовій війні.

28 червня Міжнародне журі оголосило переможця архітектурного конкурсу на кращий проект Музею Революції Гідності. Ним став проект німецьких архітекторів професора Яна Кляйхуса та Йоханеса Кресснера Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH. Проект отримав «першу премію» і право на розробку вигляду музею.

Музей Революції Гідності отримав для будівництва 1,22 га землі від Київради. Ділянка розміщена на алеї Героїв Небесної Сотні (Інститутська),3, у Печерському районі столиці. Саме там передбачається будівництво, експлуатація та обслуговування меморіально-музейного комплексу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав наказ про ліквідацію очолюваного Сергієм Горбатюком Департаменту спецрозслідувань ГПУ, який розслідував справи злочинів у центрі Києва під час Революції Гідності.

Натомість у структурі ГПУ створили Управління спеціальних розслідувань з тією ж штатною чисельністю, що і однойменне управління у складі колишнього Департаменту спеціальних розслідувань.

Адвокати родин Небесної сотні були проти розформування Департаменту спецрозслідувань.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

/Ольга Кириленко

Поділитись: