Народні депутати України збирають підписи за відставку заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського.

Народні депутати України збирають підписи за відставку заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського.

Про це Громадському повідомив народний депутат від БПП Костянтин Яриніч.

«Наступний тиждень — пленарний. В парламенті збирають підписи під зверненням за відставку Лінчевського. Я переконаний, що буде більше 226 підписів і ми представимо його і президентові, і прем’єрові. Такі як Лінчевський не повинні працювати у МОЗ», — заявив він.

Народний депутат вважає маніпуляцією розмови про те, що слова Лінчевського були вирвані із контексту.

«Фрази про те, що всі онкохворі, які лікуються за кордоном, помруть або про неефективність програми не звучать інакше навіть після того як ознайомишся з усією стенограмою. А на пацієнтів заяви про те, що «вони й так помруть», діють дуже погано, вбиваючи волю до життя. Це я вам кажу як колишній керівник обласного онкоцентру», — повідомив Яриніч.

Нагадаємо, дисциплінарна комісія, що розглядала справу заступника міністра охорони здоров'я Лінчевського, не знайшла проступків у його висловлюваннях. 

Комісія вирішила звернутись до експертів для остаточного вирішення справи щодо висловлювань Лінчевського з приводу онкохворих.

Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.

Нагадаємо, 2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати. У стенограмі, зокрема, містилась заява Лінчевського щодо нібито неефективності лікування онкохворих закордоном, яка викликала обурення у суспільстві.

У ЗМІ була поширена фраза, яку нібито сказав Лінчевський під час засідання: «Це рак! Вони всі помруть».

Водночас речник МОЗ Олександр Ябчанка пояснив Громадському, що Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкохворих пацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

Сам заступник Супрун Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

Поділитись: