Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що стосовно затриманих неподалік Мінська російських найманців приватної військової компанії «Вагнера» не треба вживати жорстких заходів.

Про це повідомляє пресслужба президента Білорусі.

«Вони, звісно, винні, але не настільки, щоб відносно них вживати якихось жорстких заходів. Це солдати. Їм наказали — вони пішли. Розбиратися треба з тими, хто наказував, хто їх сюди посилав», — сказав він.

Лукашенко додав, що затримані — лише перша група зі 180 або 200 людей, яких планували перекинути до Білорусі.

Російських бойовиків ПВК «Вагнера» затримали напередодні, вони нібито приїхали до Білорусі дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити.

Офіс генпрокурора України вже оголосив підозри за фактом участі у терористичній організації 28 учасникам російської приватної військової компанії «Вагнер», яких раніше затримали в Білорусі. Серед них 9 українців. Правоохоронці хочуть екстрадувати їх усіх та судити за участь у бойових діях на Донбасі проти української армії.

Перед цим білоруські дипломати передали список затриманих найманців в Україну і попросили, щоб тут перевірили, чи брали вони участь у злочинах проти України, зокрема у воєнних діях.

Поділитись: