Спецпредставник України в процесі врегулювання придністровського конфлікту Віктор Крижанівський зустрівся з призначеним Конституційним судом главою уряду Молдови, демократом Павлом Філіпом. Він також зустрівся з новою прем'єркою Майєю Санду, визнаною низкою держав (України поки серед них немає) та міністром закордонних справ Ніку Попеску. Цю інформацію Громадському підтвердили джерела в уряді.

Крім того, на зустрічі з Філіпом були присутні колишня віце-прем'єрка з реінтеграції Христина Лісник і інші чиновники Кабміну з вичерпаним мандатом, повідомляє прес-служба молдовського уряду.

Так, представник України став єдиним іноземним чиновником, що зустрівся з представниками колишнього уряду після призначення нового кабінету міністрів на чолі з Майєю Санду.

Згідно з інформацією, на зустрічі обговорювали політичну ситуацію в Молдові і те, що «нинішня політична криза має дестабілізуючий потенціал для безпеки в регіоні». «Чиновники відзначили важливість збереження конституційного порядку і правової держави в нашій країні, підкресливши, що рішення для нинішньої кризи в Молдові можна знайти тільки за допомогою діалогу між політичними силами, за столом переговорів», — йдеться в повідомленні.

Приїзд Крижанівського у Молдову раніше анонсував міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він зазначив, що Україні «реально небайдуже, що відбувається у сусідній Молдові. Ми це дуже пильно моніторимо», та застеріг Молдову від російського впливу.

Нагадаємо:

Поділитись: