Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який займається розслідуванням втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році, звинуватив колишнього главу передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта у спробах тиску на свідків у справі.

Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який займається розслідуванням втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році, звинуватив колишнього главу передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта у спробах тиску на свідків у справі.

Про це повідомляє Reuters.

У клопотанні до суду від 4 червня Мюллер заявив, що Манафорт кілька разів намагався зв'язатися з двома представниками компанії The Hapsburg Group, з якою він працював до 2014 року.

«Команда спецпрокурора представила дані, що Манафорт намагався зв’язатися зі свідками телефоном, через посередника та через закодовану програму обміну повідомленнями», — йдеться у повідомленні.

Згідно з клопотанням, Федеральне бюро розслідувань США має документи, заяви і телефонні розмови, які свідчать про спробу контакту із потенційними свідками, що є порушенням вимог звільнення Манафорта з-під арешту.

Один зі свідків у справі повідомив ФБР, що Манафорт зв’язався з ним та спробував «схилити його до надання неправдивих свідчень».

Мюллер закликав суд скасувати або переглянути рішення про звільнення Манафорта з-під варти до його судового розгляду. 

У квітні у США взяли під варту першого підозрюваного у справі втручання Росії у вибори.

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям

1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США. 

Манафорт оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

 

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile