Спецпрокурор США Мюллер звинуватив Манафорта у спробах тиску на свідків
Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який займається розслідуванням втручання Росії упрезидентські вибори уСША в2016році, звинуватив колишнього главу передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта успробах тиску насвідків усправі.
Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який займається розслідуванням втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році, звинуватив колишнього главу передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта у спробах тиску на свідків у справі.
Про це повідомляє Reuters.
У клопотанні до суду від 4 червня Мюллер заявив, що Манафорт кілька разів намагався зв'язатися з двома представниками компанії The Hapsburg Group, з якою він працював до 2014 року.
«Команда спецпрокурора представила дані, що Манафорт намагався зв’язатися зі свідками телефоном, через посередника та через закодовану програму обміну повідомленнями», — йдеться у повідомленні.
Згідно з клопотанням, Федеральне бюро розслідувань США має документи, заяви і телефонні розмови, які свідчать про спробу контакту із потенційними свідками, що є порушенням вимог звільнення Манафорта з-під арешту.
Один зі свідків у справі повідомив ФБР, що Манафорт зв’язався з ним та спробував «схилити його до надання неправдивих свідчень».
Мюллер закликав суд скасувати або переглянути рішення про звільнення Манафорта з-під варти до його судового розгляду.
У квітні у США взяли під варту першого підозрюваного у справі втручання Росії у вибори.
Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.
Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.
Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям
1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США.
Манафорт оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.
- Поділитися: