Спікер Верховної Ради Андрій Парубій подав скаргу до Генпрокуратури на прокурора Департаменту спецрозслідувань ГПУ Олексія Донського через те, що правоохоронець нібито назвав ухвалений Радою закон «нікчемним».

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій подав скаргу до Генпрокуратури на прокурора Департаменту спецрозслідувань ГПУ Олексія Донського через те, що правоохоронець нібито назвав ухвалений Радою закон «нікчемним».

Про це Громадському повідомило джерело у правоохоронних органах.

Як повідомило джерело, Парубій вважає неприпустимим, коли прокурор називає закони, ухвалені Верховною Радою — «нікчемними».

Йдеться про коментар Олексія Донського від 3-го квітня агенству УНІАН. Коментуючи кримінальну справу учасника Майдану Івана Бубенчика, Донський назвав закон про амністію учасників Революції Гідності нікчемним.

Втім у коментарі Громадському Олексій Донський пояснив, що він мав на увазі юридичний термін нікчемності, а саме такий, що не відповідає порядку, прописаному в Кримінально процесуальному кодексі України.

«Деякі статті даного закону безпосередньо регламентують порядок кримінального провадження щодо окремих кримінальних правопорушень та забороняють проводити досудове розслідування за окремими фактами, всупереч порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України», — пояснив він.

Водночас, згідно з ієрархією нормативних актів в сфері кримінального процесуального законодавства, КПК України має пріоритет перед іншими законами України.

Донський додав, що за таких обставин правомірно назвав закон нікчемним, маючи на увазі його юридичне значення.

Згідно відповідної процедури наразі прокурор має подати пояснення до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Нагадаємо, у квітні Андрій Парубій заявив, що обурений заявою представника ГПУ про те, що закон про амністію учасників Революції Гідності є нікчемним.

Напередодні Олексій Донський заявив, що закон про амністію не може бути застосований щодо учасника Євромайдану Івана Бубенчика, а також «є нікчемним» оскільки суперечить КПК  кодексу України.

3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила  Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів у справі.

У департаменті ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих.

Водночас Луценко є свідком у справах Майдану, тому можливість ухвалення ним процесуальних рішень у кримінальних провадженнях про злочини під час Революції Гідності «під питанням».

5 квітня суд відкликав підозру Бубенчику про вчинення злочину, зокрема, за статтею ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство).

Згодом Івану Бубенчику, якому раніше оголосили підозру у вбивстві правоохоронців під час подій Євромайдану, змінили підозру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Іван Бубенчик та чому його затримали

Поділитись: