Спорт у країні, що тримає політв’язнів, відходить на другий план — спортивний коментатор
Спорт відходить на другий план, якщо таке свято футболу як чемпіонат світу відбувається у Росії — державі, яка утримує політичних в’язнів та веде війну.
Спорт відходить на другий план, якщо таке свято футболу як чемпіонат світу відбувається у Росії — державі, яка утримує політичних в’язнів та веде війну.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив спортивний журналіст, коментатор телеканалу «2+2» Вадим Скічко.
«Їхати в Росію (на чемпіонат світу – ред.), якщо у тебе паспорт з тризубом, — не бажано. А чи дивитись трансляцїі — це вже кожен обирає сам собі. Я особисто не дивитимусь. Тут питання більше громадянської позиції», — сказав Скічко.
На думку журналіста, футбол не може бути поза політикою, оскільки команди принаймні грають під прапорами своїх країн.
«Спорт — це велика трибуна. Це можливість для диктаторів показати себе з більш позитивного боку. Не з боку катувань і вбивств», — сказав Скічко.
Крім того, він додав, що підтримує рішення про заборону трансляції ЧС з футболу в Україні.
Раніше журналістка «Новой газеты» в ефірі Громадського сказала, що в Росії під час проведення чемпіонату світу неможливо не згадувати ситуацію з українським політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Футбол під забороною: чи транслюватимуть в Україні Чемпіонат світу
Нагадаємо, що в Москві біля стадіону «Лужники», де відбулось відкриття чемпіонату світу з футболу, вивісили плакат на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.
14 червня відбулось офіційне відкриття фінального етапу чемпіонату світу з футболу в Росії. Європейський союз, Сполучені Штати та Україна засудили проведення змагань у Росії та закликали Кремль звільнити політв'язнів та припинити агресію в Україні.
14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів.
У день відкриття чемпіонату навпроти представництва Європейського Союзу в Україні відбулася акція з вимогою звільнити українських політв'язнів у Росії та бойкотувати Чемпіонат світу з футболу.
Українська діаспора у світі заявила, що публікуватиме матеріали про злочини Кремля протягом ЧС з футболу.
Український конгресовий комітет Америки ініціював проведення 13 червня одноденного голодного протесту на знак солідарності із політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я не програв і пощади не прошу»: Олег Сенцов написав лист правозахисникам
Станом на 14 червня український режисер-політв'язень Кремля Олег Сенцов голодує вже 32 дні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін боїться таких людей, як Сенцов — депутатка Європарламенту Гармс
Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: