Молдова оголосила про рішення вислати з країни трьох російських дипломатів у зв'язку із справою Скрипаля. Росіяни повинні покинути країну протягом 7 днів.

Молдова оголосила про рішення вислати з країни трьох російських дипломатів у зв'язку із справою Скрипаля. Росіяни повинні покинути країну протягом 7 днів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ Молдови, передає NewsMaker.

Рішення молдовської влади ухвалено у знак солідарності з Британією, яка вислала російський послів після отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля у місті Солсбері.

У МЗС Молдови повідомили, що 27 березня викликали російського посла Фаріта Мухаметшина, йому передали вербальну ноту протесту.

«Згідно із нотою троє російських дипломатів оголошуються персонами нон-грата, вони повинні покинути територію Молдови протягом семи днів», — йдеться в повідомленні.

Раніше генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників через справу Скрипаля.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля у Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас ряд країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.  Також, 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile