Політика

Справу депутатки Савченко та екс-переговорника Рубана передали до суду Слов'янська

Олександр Танакін
Політика/Справу депутатки Савченко та екс-переговорника Рубана передали до суду Слов'янська
Зберегти
Вигляд
Справу депутатки Верховної Ради Надії Савченко та екс-керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана передали для розгляду в Слов'янський міськрайонний суд Донецької області. Про це йдеться у матеріалах суду, повідомив адвокат Олександр Танакін.

Зазначено, що 29 січня визначили колегію суддів, яка розглядатиме справу. Її очолить суддя Сергій Пронін. Дата початку розгляду справи наразі не призначили.

21 січня екс-переговорнику Рубану вручили обвинувальний акт. Рубана підозрюють у підготовці до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб, підготовці до теракту, сприяння «ДНР» та незаконному поводженню зі зброєю за попередньою змовою осіб. Крім того, Рубану оголосили підозру за ст. 109 (змова про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади) КК України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманого переговорника Рубана

Раніше Рубан погодився ініціювати угоду зі слідством, щоб його обміняли у самопроголошену «ДНР», а в межах обміну на підконтрольну територію повернули спецпризначенців Сергія Глондаря та Олександра Корінькова. У Генеральній прокуратурі заявили, що розцінюють ініціювання угоди зі слідством як спробу затягнути справу.

1 серпня 2018 року правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Володимира Рубана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це провокація, здійснена на емоціях і почуттях», — інтерв’ю з адвокатом про справу Савченко і Рубана

У справі Рубана фігуранткою також є народна депутатка Надія Савченко.

У березні 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці та гранати: день Надії Савченко перед арештом.

Пов`язані новини