УКРАЇНА

ГПУ розцінює ініціювання угоди зі слідством екс-переговорником Рубаном як спробу затягнути справу

2 серпня, 2018 15:27
УКРАЇНА/ГПУ розцінює ініціювання угоди зі слідством екс-переговорником Рубаном як спробу затягнути справу
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура розцінює заяву захисту колишнього керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана про ініціювання угоди зі слідством як спробу затягнути процедуру розгляду справи.

Генеральна прокуратура розцінює заяву захисту колишнього керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана про ініціювання угоди зі слідством як спробу затягнути процедуру розгляду справи.

Про це повідомив генпрокурор України Юрій Луценко у відповідь на запитання журналіста Громадського під час брифінгу щодо цієї справі. 

«Український закон справді передбачає, що на будь-якій стадії досудового та судового слідства, аж до того, поки суд не піде в нарадчу кімнату для ухвалення вироку, сторона підозрювана, а потім обвинувачена, має право запропонувати угоду зі слідством. Ініціатива може виходити як від прокурора, так і від підсудних. Проте лист адвоката пана Рубана ми отримали тоді, коли справа перейшла зі стадії досудового слідства до стадії ознайомлення з матеріалами. Ми розглядаємо цей лист як такий, що має на меті затягнути процедуру» — пояснив генпрокурор.

«Зараз стадія ознайомлення з матеріалами, як тільки ця стадія буде завершена, пан Рубан або його адвокати можуть прямо в суді заявити про визнання своє вини. Це їхнє законне право. Навіть більше, я вважаю, це було би правильно для економії державних коштів у ході цього судового процесу», — додав Луценко.

Раніше адвокат  адвокат Рубана Валентин Рибін повідомив, що Рубан погодився ініціювати угоду зі слідством, щоб його обміняли у самопроголошену «ДНР», а в межах обміну на підконтрольну територію повернули спецпризначенців Сергія Глондаря та Олександра Корінькова.

«Ми пропонували такий варіант, і написали офіційну заяву з такою пропозицію, що мій підзахисний готовий піти на угоду зі слідством та повністю визнати вину, в свою чергу домовленість мала бути така, що він після визнання вини буде обміняний на спецпризначенців, котрі знаходяться в полоні «ДНР», — Корінькова і Глондаря. «ДНР»до такого обміну була готова», — розповів Рибін у коментарі Громадському. 

Водночас адвокат Рубана повідомив, що на цю пропозицію Генпрокуратура не пристала, і через два дні після його заяви оголосила про завершення слідства відносно Рубана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генпрокурор: «Слідство у справі Савченко і Рубана завершене — ми отримали всі необхідні докази»

1 серпня адвокат Рубана повідомив про завершення досудового слідства у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Рубана.

25 липня суд залишив без змін запобіжний захід для Надії Савченко у вигляді тримання під вартою до 10 вересня.

13 липня Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурорів про продовження запобіжного заходу Савченко у вигляді тримання під вартою. Після цього депутатка оголосила голодування.

22 березня 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування

29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

3 квітня один з адвокатів Надії Савченко Віктор Чевгуз взяв самовідвід.

11 травня  стало відомо, що від Надії Савченко пішли обидва її адвокати — Олег Соловей та Дмитро Бугай.

Соловей зазначив, що причиною цьому стала, зокрема, і «некоректна поведінка і позиція сестри Савченко — Віри, яка втручається у робочі відносини захисників і підзахисної».

14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити».

14 травня Шевченківський районний суд Києва розглядав продовження запобіжного заходу Надії Савченко. Однак, засідання перенесли через відмову Савченко від адвоката Олександра Шадрина.

15 травня суд залишив Савченко під вартою ще на два місяці.

19 травня стало відомо, що депутатка Савченко знову найняла адвокатів для захисту в суді. Ними стали Олександр Шадрін та Костянтин Глоба.

Пов`язані новини