Світ

Справу Гриба повернули прокурорам на доопрацювання

23 липня, 2018 18:22
Світ/Справу Гриба повернули прокурорам на доопрацювання
Зберегти
Вигляд
Колегія суддів Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові ухвалила рішення повернути справу щодо українського 20-річного політв’язня Павла Гриба прокурорам на доопрацювання

Колегія суддів Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові ухвалила рішення повернути справу щодо українського 20-річного політв’язня Павла Гриба прокурорам на доопрацювання.

Про це повідомила журналістка Громадського Ірина Ромалійська із зали суду.

Таке рішення пов'язане з тим, що в обвинувальному акті вказана редакцію статті, яка діяла до 2016 року і передбачала до 8 років позбавлення волі. А наразі діє нова редакція — за нею Гриба можуть засудити на 10 років.

Адвокат назвала це грубою помилкою прокурора і клопотала про повернення справи прокурору для виправлення.

Раніше у суді зачитали обвинувальний акт українцю Павлу Грибу.

За версією обвинувачення, він начебто схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку з Сочі Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці. 

Таким чином, Грибу закидають схиляння до теракту.

Павло провину не визнає. Він розповів, що під час слідства було безліч порушень.

7 липня уповноважений з прав людини в Ростовській області Анатолій Харківський заявив, що політв’язня Кремля Павла Гриба утримують в СІЗО нібито без порушень.

3 липня батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею його обвинувачують. Крім того, у Павла відібрали всі речі та продукти харчування, які напередодні передали українські консули.

Зазначимо, що Гриба в Росії звинувачують у підготовці «теракту».

Після заяв батька політв'язня у Росії заявили, що нібито не виявили в українського політв’язня Павла Гриба слідів побиття.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з листом через побиття в російській колонії українців Павла Гриба.

Нагадаємо, у кінці серпня 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання.

Згодом з'ясувалось, що Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі. Гриба в РФ звинувачують у тероризмі. 

Як повідомлялося, у Росії заблокували переказ коштів на рахунок Павла Гриба.

У 2017 році українські лікарі відправились до українця Павла Гриба, який перебуває у СІЗО Краснодара. Однак, російські правоохоронці їх не пустили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утримуваному в РФ українцю Грибу не надають медичну допомогу і не передають пошту.

Батько Павла Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір. Раніше батько Гриба повідомляв, що російські силовики силовики посилили психологічний тиск на Павла.

ЧИТАЙТЕ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом. 

Пов`язані новини