УКРАЇНА

«Список Бабченка» замовляли ліквідувати до осені — виконавець «убивства»

10 червня, 2018 23:35
УКРАЇНА/«Список Бабченка» замовляли ліквідувати до осені — виконавець «убивства»
Зберегти
Вигляд
Організатор «убивства» у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка просив виконавця Олексія Цимбалюка «ліквідувати список з 30 осіб» до осені 2018 року.

Організатор «убивства» у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка просив виконавця Олексія Цимбалюка «ліквідувати список з 30 осіб» до осені 2018 року. Зазначимо, що Служба безпеки та Генпрокуратура заявляють про 47 прізвищ у списку, а не про 30.

Про це виконавець «убивства» Олексій Цимбалюк, який співпрацював у цій справі зі Службою безпеки, розповів в інтерв’ю ВВС.

Необхідності «виконання завдання» до осені Цимбалюк не знає.

Організатор Борис Герман, якого взяли під варту за підозрою в організації теракту, зустрівся з Цимбалюком на початку квітня та запропонував «убивство».

«На цій зустрічі Герман розповів, що є певна група осіб — в основному це росіяни. Вони заважають Україні, заважають всім на світі», — сказав Цимбалюк. Тоді ж Борис Герман розповів і про існування так званого «списку 30» — прізвищ журналістів, активістів та громадських діячів, вбивство яких замовили невідомі.

«Він запитував, чи є можливість підключити інших людей, бо одному відпрацювати таку кількість людей — це, звичайно, нереально. Я сказав: все є, групи є, давай. Почалася гра», — сказав Цимбалюк.

За його словами, Герман під час пропозицій жодним чином не згадував замовників чи, зокрема, Росію.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Пов`язані новини