Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження через розголошення списку з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка».

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження через розголошення списку з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка».

Про це повідомляє прес-служба СБУ. 

«У публікації зазначені прізвища громадян України та іноземних держав, яких планувалось фізично знищити в результаті терористичних актів на території нашої країни», — йдеться в повідомленні. 

Також у СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

У відомстві повідомили, що кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 387 Кримінального кодексу України (Розголошення даних досудового слідства або дізнання). Наразі тривають слідчі дії.

«СБУ відкрила нову справу проти «Страна.ua» за публікацію «розстрільного» списку. Якого, за їхніми словами, ніхто не бачив, і який ми вигадали самі. Час дивовижних історій», — прокоментувала  у Facebook  ситуацію перша заступниця головного редактора видання Світлана Крюкова.

Зазначимо, що 5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

Раніше засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Раніше Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Також раніше повідомлялось, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Поділитись: