Війна / Полонені

США не вестимуть переговори з РФ поки росіяни не відпустять українських моряків — Волкер

Посольство США в Україні
Війна/Полонені/США не вестимуть переговори з РФ поки росіяни не відпустять українських моряків — Волкер
Зберегти
Вигляд
США не будуть вести переговори з Росією, поки російська сторона не відпустить українських моряків. Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.

«Ми закликаємо Росію терміново звільнити моряків, щоб ми змогли повернутись до дипломатичного розв'язання цієї проблеми», — сказав Волкер.

Він також зазначив, що у Вашингтоні володіють повною інформацією щодо ситуації в районі Керченської протоки. Він також сказав, що це було «блокування проходу через протоку та переслідування українських суден у міжнародних водах». 

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

Нагадаємо, 26 січня всіх трьох поранених моряків, Андрія Артеменка, Василя Сороку та Андрія Ейдера перевели до СІЗО «Лефортово».

Нагадаємо, 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Пов`язані новини