США планують розглянуть можливість не визнавати паспорти, які Росія видає жителям непідконтрольних українській владі територіях Донбасу.

Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

«Ми розглянемо, чи будемо ми в змозі ідентифікувати й не визнавати ці паспорти, як ми це вже зробили у випадку з паспортами у Криму», — заявив він.

Дипломат наголосив, що вважає роздачу російських паспортів українським громадянам «провокативним кроком». Водночас він розраховує, що українці не підуть масово за цими паспортами, бо «вони і так достатньо страждають від російської окупації на Донбасі».

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати часна спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України
  • 8 травня уряд України визнав недійсними паспорти, які видає Російська Федерація громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
  • Євросоюз не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Луганської та Донецької областей.
Поділитись: