Мешканці окупованого Донбасу, які отримають російські паспорти, ризикують позбутися громадянства України.

Про це заявив заступник глави Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак, передає «5 канал».

«Конституція України говорить, що українець має мати тільки одне громадянство — громадянство України, тому ті люди, які будуть отримувати або отримують вже громадянство Російської Федерації, можуть втратити громадянство України, і я думаю, що так треба буде робити — анулювати паспорти України, паспорти закордонні, внутрішні і так далі», — сказав він.

Гримчак вважає, що це рішення Росії спрямоване на те, аби знову дестабілізувати ситуацію в Україні і легалізувати бойовиків.

Так, Росія матиме підстави заявити, що захищає на сході України своїх громадян. Крім того, російські паспорти можуть допомогти представникам окупаційних адміністрацій уникнути кримінальної відповідальності в Україні.

Зазначимо, що в українському законодавстві де-факто немає механізму позбавлення громадянства України через отримання другого громадянства. Так, при отриманні громадянства іншої країни Україна продовжує вважати особу виключно своїм громадянином.

Наприклад, олігарх Ігор Коломойський у 2014 році визнав, що має три громадянства — України, Кіпру та Ізраїлю. Порушенням закону він це не вважає.

«В Конституції написано, що заборонене подвійне громадянство, а потрійне — не заборонене», — зазначив Коломойський.

Нагадаємо:

Поділитись: